Viens no vecākajiem maratonistiem dzīvo Latvijā

19.09.2016

Bijušais Saeimas deputāts un publicists Visvaldis Lācis 92 gadu vecumā svētdien pēc astoņām stundām 13 minūtēm un 51 sekundes finišēja Latvijas čempionātā maratonā, kas notika Valmierā.
.
Tādējādi Lācis ir kļuvis ja ne par visvecāko, tad vismaz par vienu no vecākajiem skrējējiem – soļotājiem, kas finišējuši 42,195 kilometrus garajā leģendārajā distancē.

Pieejamie dati dažādos interneta resursos liecina, ka par visvecāko maratonistu pasaulē nav īstas skaidrības. 2011. gadā Toronto maratonu 100 gadu vecumā astoņās stundās un 11 minūtēs pabeidza indiešu izcelsmes Lielbritānijas pilsonis Fauža Singhs. Tomēr nav pārliecības, ka Singhs patiešām bija 100 gadus vecs, jo viņa dzimšanas dati dzimtajā Indijā varētu būt kļūdaini.

Atšķirībā no citiem dalībniekiem, kuri distancē devās plkst. 9, Lācim starts bija plkst. 7 no rīta. Tādējādi Lācis cerēja iekļauties sacensību kontrollaikā – proti, līdz plkst. 15 visiem maratona dalībniekiem bija jāfinišē.  Visu distanci Lāci pavadīja divi velosipēdisti, kas uzmanīja sirmo kungu.

Pēc finiša Lācis paziņoja, ka vēlas kefīru un grib soļot maratonu arī 2017.gada septembrī.

Kopumā Valmieras maratonā uz starta izgāja 155 dalībnieki, no kuriem pieci nefinišēja. Tradicionāli Valmieras maratons, kas vienlaikus ir arī Latvijas čempionāts, notiek septembra otrajā dekādē.


Facebook Draugiem Twitter Instagram