Atklās atjaunoto Raiņa un Aspazijas muzeju

2.09.2016.
Nākamnedēļ tiks atklāts par 2,6 miljoniem eiro atjaunotais Raiņa un Aspazijas muzejs - abu dzejnieku māja Rīgā, Baznīcas ielā 30, informēja Memoriālo muzeju apvienības pārstāve Sandra Zobena.

Dzīvokļa iekārtojumā izmantoti autentiski dzejnieku kolekcijas priekšmeti. Viena no atjaunotā muzeja dominantēm ir abu dzejnieku personīgā bibliotēka, kas būs aplūkojama ikvienam interesentam un pieejama pētniecībai. Plauktos ir 6067 grāmatas 14 valodās.

Raiņa un Aspazijas māja ir unikāls 19.gadsimta vēsturiskās apbūves piemineklis Rīgas centrā. Gan divstāvu nams ielas malā, gan sētas māja un nelielais iekšpagalms veido savdabīgu kultūrvēsturisku ansambli. Šai namā abi dzejnieki dzīvoja no 1926.gada 15.septembra, Rainis - līdz savai nāvei 1929.gada 12.septembrī, Aspazija - līdz 1933.gada pavasarim.

1926.gada 15.martā sastādītajā testamentā dzejnieki izteikuši vēlmi, lai šī māja paliktu Rīgas pilsētai, kur tai jāierīko viņu vārdā nosaukts muzejs. "Rīgai paliek mūsu bibliotēka un rokraksti, un tie darāmi pieejami visiem," norādīts testamentā.

Muzeja atklāšana paredzēta 10.septembrī.


Facebook Draugiem Twitter Instagram