Sagatavo pirmklasnieku 1. septembrim

30.08.2016Īpaši svarīgs 1. septembris būs tiem bērniem, kuri uz skolu dosies pirmo reizi. Speciālisti mudina vecākus laikus sagatavot savu bērnu jaunajai dzīvei un pienākumiem, lai atvasei 12 skolas gadi neizvērstos par murgu.

Ārsti stāsta, lai skolas laikā bērni mazāk slimotu, ir jārūdās jau vasaras laikā – veselīgi jāēd, jāsporto, jāpeldas.

Liela nozīme bērnu veselībai ir arī psiholoģiskajam stāvoklim. Bērnu ārste psihoterapeite Gunta Andžāne stāsta, ka vissatraucošākais 1. septembris ir tiem, kuri skolas gaitas uzsāk pirmo reizi. Vecākiem vajadzētu parūpēties, lai mācību gada sākums arī bērna turpmākajā dzīvē vienmēr būtu svētki – svarīgs notikums.

Ārste aicina vecākus pirmajā skolas dienā iejusties bērna ādā, proti, izprast, kādi vārdi un iedrošinājumi palīdz un kas tieši pretēji – kaitē. Šobrīd ir pats pēdējais brīdis, lai mazos censoņus jau laikus pieradinātu pie jaunā dienas režīma – agri celties un laicīgi iet gulēt.

Svarīgi katru rītu paēst kārtīgas brokastis, jo tās dos enerģiju visai dienai. 

Kad mācību gads ir jau sācies, novārtā nedrīkst atstāt bērna personīgās finanses, kas parasti izpaužas kabatas naudas veidā. Un jāpatur prātā, ka vislabāk apieties ar savām finansēm bērns iemācās, pats pieļaujot kļūdas. To vajag ļaut darīt, bet nedrīkst nosodīt – neveiksmes, nelietderīgos tēriņus vajag kopīgi pārrunāt un izskaidrot, kā bija jārīkojas pareizāk, lai kabatas nauda pietiek visām dienām, nevis tikai pirmajai.


Facebook Draugiem Twitter Instagram