Latvijas 97. gadadienā, 18.novembrī, Smiltenes novada dome pasniedza 21 apbalvojumu tiem novada ļaudīm, kuri ar savu nesavtīgo darbu un augstiem sasniegumiem ir devuši nozīmīgu ieguldījumu Smiltenes novada attīstībā un popularizēšanā Latvijā un pasaulē. 

Vēl pirms Smiltenes domes apbalvojumu pasniegšanas Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu par izciliem sasniegumiem darbā ar skolēniem, sagatavojot viņus valsts matemātikas un ekonomikas olimpiādēm, saņēma Smiltenes ģimnāzijas skolotāja Ārija Viļuma.

Par "Smiltenes novada Goda cilvēku" atzīti bijušie sporta skolotāji Ilga un Ivars Eisleri, kuri ir devuši nenovērtējamu ieguldījumu veselas, fiziski aktīvas sabiedrības audzināšanā, Smiltenes izglītības iestāžu un Smiltenes pilsētas popularizēšanā, daudzu spilgtu personību veidošanā. Ilga Eislere dalījās ar vērtīgu atziņu, ar kuru bieži skaidrojusi audzēkņiem sporta nozīmi: “Jaunībā ir jāskrien tāpēc, lai vecumdienās varētu pavilkties!”

"Gada balva Kultūrā" tika piešķirta Smiltenes Mūzikas skolas skolotājai un jauktā kora “Vidzemīte” diriģentei Dzidrai Jēkabsonei. Viņas vadītais koris “Vidzemīte” sagādāja diriģentei īpaši saviļņojošu apsveikumu ar svinīgu dziesmu un sirsnīgiem sveicieniem.

"Gada balvu Izglītībā" saņēma Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis par ieguldīto darbu profesionālās izglītības, Smiltenes tehnikuma un Smiltenes novada attīstībā, un sakarā ar 25 gadu darba jubileju. A.Miezīti sveikt bija ieradusies arī kolēģe no Smiltenes tautas teātra - izrādes “Vilki un Aitas” pavedinošā Glafira.

"Gada balva Tautsaimniecībā" tika piešķirta Z/S “Kalējiņi 1” īpašniekam Kasparam Putrālim, kura mērķtiecība, spēcīgā ģimene un saliedētais kolektīvs ļāvuši izveidot modernu un lielu saimniecību.

"Gada balvu Sportā" saņēma jaunais šķēpmetējs Matīss Velps, kurš sī gada augustā ieguva sudraba medaļu šķēpa mešanā Eiropas Jaunatnes olimpiādē Tbilisi. 

"Gada balva Tūrismā" tika piešķirta Blomes pagasta “Donu” saimniecei Ilzei Briedei par devumu Smiltenes novada popularizēšanā. Ilzi sveikt bija ieradušies arī rūķi no “Piparkūku darbnīcas”, pasniedzot “Donu” saimniecei paši savu medaļu.

"Gada balvu Veselības aizsardzībā un sociālajā aprūpē" saņēma Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīcas ārste Tija Zaļkalne, kura, tik ilgus gadus pildot atbildīgo un grūto ārstes misiju, nav zaudējusi līdzcietību un labestību.

"Gada balva Sabiedriskajā darbībā" tika piešķirta biedrības “Lauku iedzīvotāju sadarbības apvienība (LISA) “Variņi”” valdes priekšsēdētajai Ilzei Jaunpetrovičai, ar kuras iniciatīvu pēdējo gadu laikā īstenoti projekti Variņu pamatskolā, atjaunots rotaļu laukums Variņos un šobrīd tiek īstenots projekts “Ieklausies un sadzirdi”.

Goda rakstus par nopelniem un ieguldījumu sportā, tautsaimniecībā, izglītībā, kultūrā, veselības aizsardzībā un sociālajā aprūpē, sabiedriskajā darbā un par novada vārda popularizēšanu Latvijā un pasaulē saņēma:
• Aldis Lapiņš, OK “Azimuts” vadītājs, orientēšanās sacensību rīkotājs un karšu zīmētājs;
• Ruta Kalniņa, Smiltenes tehnikuma skolotāja;
• Mudīte Pavasare, Variņu bibliotēkas vadītāja;
• Māris Stabiņš, Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs un BJSS treneris;
• Aigars Vīvuliņš, Smiltenes NKUP valdes loceklis;
• Velta Tauriņa, bijusī mediķe, brīvprātīgā Smiltenes Sarkanā Krusta nodaļā;
• Astrīda Pinkovska, Smiltenes tehnikuma ēdnīcas vadītāja.

Pateicības rakstus par godprātīgu darbu, aktīvu dalību pašvaldības rīkotajos pasākumos, par ieguldījumu izglītībā, kultūrā, tautsaimniecībā, sabiedriskajā darbā un par sadarbību ar Smiltenes novada domi saņēma:
• Inga Sīmane, Smiltenes Bērnu un jauniešu interešu izglītības centra direktore;
• Inguna Slapjuma, Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzinātāja;
• Gunta Mežule, Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzinātāja;
• Gita Skadiņa, Blomes pagasta tautas nama vadītāja, pašdarbības kolektīvu vadītāja;
• Aija Reņģe, Smiltenes grāmatnīcas darbiniece;
• Mirdza Lēģere, Smiltenes NKUP puķkope.

Svētku noskaņu papildināja Smiltenes mūzikas skolas audzēkņu un Smiltenes pūtēju orķestra priekšnesumi, kā arī Latvijā un pasaulē pazīstamās grupas “Latvian Voices” meiteņu izpildītās dziesmas oriģinālās apdarēs.
Paldies ikvienam Valsts svētku pasākuma dalībniekam, lai patriotisms un lepnums par piederību Latvijai un Smiltenes novadam mūs pavada ne tikai valsts svētku mēnesī, bet arī visa gada garumā!
22.novembrī, Mirušo piemiņas dienā, atsevišķos Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos tiks organizēti papildu reisi, kā arī tiks norīkoti lielākas ietilpības transporta līdzekļi, lai nodrošinātu ērtu pasažieru nokļūšanu līdz Rīgas teritorijā esošajām kapsētām.Mirušo piemiņas dienā papildu reisi tiks organizēti 11.tramvaja maršrutā, 24.trolejbusa maršrutā, kā arī 11., 19., 20., 29., 36., 37., 39., 48.autobusa maršrutā.11.maršruta tramvaji visas dienas garumā kursēs pēc pagaidu kustības saraksta. Laikā, kad pasažieru plūsma ir vislielākā, tramvaji kursēs ar 4 līdz 5 minūšu intervālu.11. un 19. maršruta autobusi no plkst.9 līdz plkst.18 visos reisos abos virzienos iebrauks Jaunciema kapos.Pasažieru ērtībām tiks nodrošināti lielākas ietilpības transporta līdzekļi 9., 11., 12., 13., 19., 20., 29., 36., 37., 48., 52. un 56.maršruta autobusā un 19.trolejbusa maršrutā.
  No 23.novembra līdz 26.novembrim Latvijas skolās norisināsies "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kurā 36 atzītākie savas jomas profesionāļi, iejūtoties skolotāju godā, aicinās skolēnus mācīties.

  Ar skolēniem tiksies un mācīties aicinās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube un citi.

  Akcijā iesaistīto personu uzdevums būs novadīt vienu mācību stundu un, pastāstot par savu mācīšanās un darba pieredzi, iedvesmot skolēnus izvirzīt augstākus mērķus un būt neatlaidīgiem to sasniegšanā.

  "Iespējamās misijas" direktors Mārtiņš Kālis skaidroja, ka skolotāja loma mūsdienās ir ļoti tuva organizācijas vadītāja lomai - noteikt klases kopīgos mērķus, palīdzēt katram skolēnam saprast individuālos mērķus, sekot to izpildei, motivēt un nodrošināt, ka skolēniem ir iespēja tos sasniegt. Gan motivācijai, gan apguvei svarīgi ir parādīt zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē, tādēļ šādu iespēju nodrošinās akcijas "Iedvesmo mācīties!" viesi.

  Akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar reālo dzīvi, lai rādītu skolēniem pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par dažādu jomu un profesiju darba ikdienu un tajās nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.
  Rīgas maratons piekto gadu pēc kārtas ieguva Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas kvalitātes marku un arvien ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no 55 pasaulē, kas saņēmis prestižo IAAF novērtējumu. Baltijas jūras reģionā IAAF Bronzas kvalitātes zīmi vēl ir ieguvuši Dānija ar Kopenhāgenas pusmaratonu.

  Šogad IAAF kvalitātes zīmi pasaulē drīkstēja izmantot tikai 55 maratoni, tostarp prestižākie un pazīstamākie pasaules maratoni Ņujorkā, Tokijā, Romā, Parīzē, Berlīnē, Londonā un Bostonā. IAAF kvalitātes zīme rīkotājiem palīdz rosināt ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, gan paplašinot "Lattelecom" Rīgas maratonā pārstāvēto valstu ģeogrāfiju, gan  pulcējot augstākas raudzes maratonistus. 

  Šogad Rīgas maratons, kur sacensības bija ne tikai klasiskā maratona distancē, pulcēja dalībnieku rekordskaitu, tostarp gandrīz 3000 ārvalstnieku no 69 valstīm. Krita arī trases rekords, trijiem skrējējiem vīriešu konkurencē 42,195 kilometru distanci veicot ātrāk par iepriekšējā gada labāko rezultātu. Jauno trases rekordu izdevās labot par vairāk nekā minūti - divas stundas, 12 minūtes un 28 sekundes.

  IAAF kvalitātes zīmi maratons var saņemt, katru gadu atkārtoti izpildot precīzi definētus kritērijus, kas aptver visus pasākuma norises aspektus, sākot no trases kvalitātes un organizācijas, dalībnieku un līdzjutēju servisa un mārketinga, līdz sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim.

  Nākamgad rīkotāji plāno, ka maratons notiks 15.maijā, Rīgā startēs arī vadošie Latvijas sportisti - Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs.
  Eiropas Sporta pilsētu asociācija (ESPA) trešdien ceremonijā Briselē apbalvojusi Liepājas pilsētas domes pārstāvjus ar titulu „Eiropas Sporta pilsēta 2016”.
  Liepāja ir pirmā Baltijas reģiona pilsēta, kas šādu Eiropas Sporta pilsētu asociācijas novērtējumu.

  Jūlijā Liepājā uzturējās Eiropas Sporta pilsētu asociācijas delegācija, kura iepazinās ar Liepājas sporta infrastruktūru, paveikto sporta nozares attīstībā un izvērtēja Liepājas atbilstību Eiropas Sporta pilsētas nosaukumam.
  Asociācija ir bezpeļņas organizācija no Briseles, kura kopš 2001.gada novērtē un sniedz Eiropas sporta galvaspilsētu, pilsētu, kopienu un ciemu titulēšanu.

  Eiropas sporta pilsētas tituls var tikt vienlaicīgi piešķirts vairākām pilsētām Eiropā, kurās iedzīvotāju skaits ir no 25 000 līdz 500 000.
  Ņujorkā sākas ažiotāža ap latviešu basketbolistu Kristapu Porziņģi - vietējie mediji vēsta, ka pilsētas sporta veikalos sākot aptrūkties Ņujorkas "Knicks" kreklu ar 6. numuru.

  Kā novēroja izdevums "New York Daily News", Nacionālās Basketbola asociācijas mājas lapā vispār nav iespējams nopirkt Porziņģa kreklus, ko manīgi izmanto sporta preču tirgotāji, taču pēc pēdējām spēlēm, kurās latviešu basketbolists atkal uzrādīja fantastisku sniegumu, arī viņi netiek galā ar pieprasījumu.

  Pēc otrdienas mača pret iepriekšējo "Knicks" fanu mīluli Džeremiju Linu un Šarlotas "Hornets", kurā Kristaps Porziņģis izcēlās ar 29 punktiem, sporta preču pārdevēju "Modell" interneta veikalā "Knicks" kreklus ar 6. numuru izpirka "pa tukšo", bet šīs kompānijas veikalā, kas atrodas blakus komandas spēļu arēnai "Madison Square Garden", bija palikuši vien deviņi.

  "Šobrīd mums ir Porziņģa krekli 40 veikalos Ņujorkā, un drīz piegādāsim ievērojamu skaitu arī mūsu interneta veikalā un ļoti, ļoti daudz kreklu veikalā blakus arēnai," sola "Modell" pārstāvis Deivs Brauns. "Nākamnedēļ kreklu apjumu četrkāršosim un izvietosim tos visos ķēdes veikalos, jo pēc otrdienas spēles vien pa trim dienām tika izpirkts tikpat daudz kreklu kā visas iepriekšējās nedēļas laikā. Viņa krekls šobrīd noteikti ir vispārdotākais no "Knicks" spēlētājiem."

  Porziņģa aģents Endijs Millers izteicies, ka plānos ir izveidot arī ikdienas apģērbu ar Porziņģa 6. numuru. "Es pagaidām nedrīkstu izpaust procesa specifisku un detaļas, taču mums ir ideja ieviest gan sporta, gan ikdienas apģērbu kolekciju," viņš saka. "Sarunas notiek un turpinās, taču nu jau tās ir kļuvušas agresīvākas. Tas gan neietekmēs zīmola veidošanas procesu." Aģents norāda, ka neesot lietas kursā, kā līga izvēlas spēlētāju kreklus suvenīriem, bet Porziņģi "iepriecinot" fanu entuziasms.

  Džeremijs Lins bija iepriekšējais "Knicks" popularitātes fenomens ar tā saukto "Linsanity" ("Lina trakums"), taču sporta preču tirgotāji norāda, ka viņš popularitātes kalngalā bija vien četras nedēļas, kamēr Latvijas basketbolistam ar Ņujorkas komandu ir ilgtermiņa līgums, turklāt aiz Lina bija miljonos mērāmā lielā Āzijas izcelsmes ņujorkiešu "armija". "Ņujorkā nav liela latviešu fanu bāze," norāda sporta mārketinga kompānijas "Sportscorp Ltd." prezidents Marks Dženiss. "Lina gadījumā tas bija jauns spēlētājs no Hārvardas, tas bija lielisks stāsts par ikdienas iespējām. Ja Porziņģis spēs kļūt par spēlētāju, kas pēkšķi parādās un laukumā paveic lielas lietas, ja komanda sāks uzvarēt, fani viņu dievinās."

  "Porziņģis ir ļoti nosvērts, nobriedis un tas runā par labu viņa ģimenei un pašam," saka Dženiss. "Viņš nekautrējas prasīt padomus, kad tas nepieciešams, pazemīgi uzklausa ieteikumus un ļoti reāli skatās uz to, ko vēlas sasniegt. Ja viņš spēlētu mazāk nozīmīgā tirgū, mēs šobrīd nesarunātos, taču viņš darīs savu darbu un turpinās augt. Vēl ir tāls ceļš ejams."

  Gaidāmajā svētku brīvdienā, 18. novembrī, medicīniskas konsultācijas vienkāršu saslimšanu gadījumos varēs saņemt visu diennakti, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
   
  Pieredzējuši mediķi pa tālruni sniegs medicīniskas konsultācijas iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ārsta darba laika.
   
  Ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķiem ieteicams konsultēties arī tad, ja ir šaubas, vai konkrētajā situācijā nepieciešams vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, vai pat zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

  Svētku dienās un brīvdienās tālrunis darbojas visu diennakti, bet darba dienās no plkst. 17.00 līdz 8.00. Konsultāciju iespējams saņemt arī rakstot e-pastu uz medkonsultacija@gmail.com vai rakstot saziņas programmā „Skype” (lietotājvārds: „medkonsultacija”).
   
  Ja apdraudēta veselība, neatliekamos gadījumos palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Pirms došanās uz uzņemšanas nodaļu, ieteicams ar to sazināties un noskaidrot, vai tajā iespējams saņemt konkrētajā gadījumā nepieciešamo palīdzību, jo uzņemšanas nodaļās pieejamo pakalpojumu klāsts var būt atšķirīgs.
   
  Ja dzīvībai draud briesmas, nekavējoties jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, zvanot uz tālruņa numuru 113.
   
  Šogad konsultatīvā tālruņa mediķi snieguši vidēji 6000 konsultāciju mēnesī. Visbiežāk tiek sniegtas konsultācijas saistībā ar saaukstēšanos,asinsspiediena izmaiņām, sāpēm vēderā, drudzi,gūtām traumām un medikamentu lietošanu.
  Sabiedriskie mediji aicina Latvijai simtgadē uzdāvināt laiku akcijā “Uzdāvini laiku!”. 

  "Jagribam izdarīt kaut ko lielu, ir pēdējais brīdis sākt," aicina Latvijas Radio radošā direktore Una Rozenbauma un norāda, ka noteikti jālieto vārds "dāvināt" nevis "ziedot". Jo šī taču ir Latvijas dzimšanas dienā un dzimšanas dienā dāvina.

  Jaunā platforma izveidota, lai ar cilvēku dāvināto laiku varētu īstenot notikumus. Vajag dāvināt brīvprātīgās stundas, lai notiktu simtgades lielie pasākumi, kaut vai Dziesmu svētki.

  Lai piedalītos akcijā, mājas lapā lv100.lv jāizpilda tests un tas iezīmē, ko katrs cilvēks varētu darīt simtgades labā – būt kurators, digitālais palīgs, koordinators, spēka palīgs vai vēstnesis.

  Tenisa līdzjutējiem Sieviešu tenisa asociācijas (WTF) mājaslapā iespējams nobalsot par četrām pretendentēm uz 2015. gada Atgriešanās balvu, un to vidū ir arī Latvijas spēlētāja Anastasija Sevastova.

  Pārējās pretendentes ir amerikānietes Venusa Viljamsa un Betānija Mateka-Sandsa, kā arī ukrainiete Katerina Bondarenko.

  Sevastova 2013. gadā slimības un savainojumu dēļ paziņoja par karjeras beigšanu, tomēr šogad janvārī viņa atgriezās kortā, uzvarēja pirmajās 13 spēlēs un uzvarēja divos Starptautiskās tenisa federācijas turnīros. Jaunākajā rangā Sevastova patlaban ieņem 112. vietu.

  Savukārt 35 gadus vecā Viljamsa aizvadīja labāko sezonu pēdējo gadu laikā, Mateka-Sandsa sekmīgi atgriezusies pēc pagājušā gadā veiktās gūžas operācijas, bet Bondarenko - pēc bērna piedzimšanas.

  Galvenais kritērijs balvai ir spēlētājas progress rangā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pēc vietu zaudēšanas tajā savainojuma vai personisku iemeslu dēļ. Uzvarētāju nosaka mediju un līdzjutēju balsojumā. Līdzjutēju balsojums atbilst vienam medija balsojumam.

   
  Pie Eiropas Parlamenta Briselē pusmastā nolaisti Francijas un ES karogi. Uzzinot  par Parīzes traģēdiju, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs sacīja: "Teroristi gribēja dot triecienu rietumu civilizācijai, tās vērtībām un cilvēkiem. Viņi gribēja izplatīt bailes un mūs šķelt. Taču Eiropa ir vienota cīņā pret terorismu un mūsu apņemšanās aizsargāt mūsu vērtības – brīvību, vienlīdzību, demokrātiju un tiesiskumu – ir spēcīgāka kā jebkad." 

  Tikmēr EP deputāte no Latvijas Sandra kalniete uzskata, ka sadarbība starp Eiropas Savienības (ES) drošības dienestiem joprojām ir nepietiekama, jo starp tiem joprojām pastāv pārspīlēta piesardzība.

  Deputāte norādīja, ka datu reģistrs – pie kā strādā EP -  ir tikai viens no faktoriem, kas varētu novērst līdzīgu terora aktu gadījumu, jo tas lielākoties domāts aviopasažieriem, taču liela daļa cilvēku Eiropā nonāk pa sauszemi vai kuģojot pa jūru. 

  Deputāte arī uzsvēra, ka potenciālo terora aktu novēršanai nepieciešamas vairākas pakāpes, taču pašlaik būtu nepieciešams fokusēties uz Eiropas drošības dienestiem, kuriem lielākoties ir zināmi cilvēki, kuru darbība potenciāli var apdraudēt citus. 

  Arī Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks nosoda teroraktus Parīzē un uzskata, ka teroristu veiktie uzbrukumi Francijas galvaspilsētā Parīzē ir uzbrukumi arī Rietumu vērtībām.
  “Mums ir jārēķinās, ka terorisma draudi un akti tuvākajā dekādē Eiropā un visā pasaulē tikai pieaugs. Mēs nevaram totāli izolēties, mums ir maksimāli jādarbojas ES, NATO un nacionālo institūciju līmenī,” pauž deputāts. 

  **********************

  Taču darbs Eiropas parlamentā turpinās – šonedēļ  vienpadsmit lielu starptautisku uzņēmumu pārstāvji piedalās Parlamenta darbā   un diskutē par deputātu ieteikumiem taisnīgākas uzņēmumu nodokļu sistēmas izveidei.

  Vairāki Konstitucionālo jautājumu komitejas deputāti  devušies uz Londonu, lai ar ministriem, parlamentāriešiem un civilās sabiedrības pārstāvjiem pārrunātu gaidāmo Lielbritānijas referendumu par dalību Eiropas Savienībā.
  
  Dienu pirms valsts svētkiem publicēts 2018. gadā gaidāmās filmas "Dvēseļu putenis" tīzeris.

  Galvenais mērķis, uzņemot mākslas filmu "Dvēseļu putenis" pēc rakstnieka Aleksandra Grīna autordarba motīviem, ir izstāstīt vēsturiski nozīmīgu, personīgu stāstu mūsdienu kino valodā, uzsvēruši tās veidotāji.

  No gandrīz 800 lapaspušu romāna iecerēts izveidot filmu, kas attēlo galvenā varoņa pieredzi Pirmā pasaules kara laikā, aizvedot līdz apziņai par neatkarīgas valsts ideju.

  Filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde paredzēta 2018. gada 18. novembrī, un tās režisors ir Dzintars Dreibergs.


  Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā 18.novembrī Rīgā tiks slēgta 11.novembra krastmala, kā arī noteikti citi satiksmes ierobežojumi pilsētas centrā.

  No 17. novembra plkst.18. līdz 18.novembrim plkst.23 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksmi 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai. Daļēji satiksmes ierobežojumi 11.novembra krastmalā tiks ieviesti jau no 17.novembra rīta. Savukārt transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt minētajā šajā ielas posmā būs liegts no 16.novembra plkst.20.

  18. novembrī no plkst.18 līdz 19.15 slēgs transportlīdzekļu satiksmi Krišjāņa Valdemāra ielas posmā un virzienā no Citadeles ielas līdz Raiņa bulvārim un Citadeles ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Torņa ielai.

  Nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota vai slēgta transportlīdzekļu satiksme: 18.novembrī no plkst.20.30 līdz 22 krastmalas posmā no 13.janvāra ielas līdz Kaļķu ielai, izņemot sabiedriskā transporta satiksmi un operatīvā transporta satiksmi; 18.novembrī no plkst.13 līdz 14 un no plkst.19 līdz plkst.23 Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam.

  Savukārt 18.novembrī no plkst.20.45 līdz 21.30 slēgs transportlīdzekļu satiksmi, izņemot sabiedriskā transporta satiksmi, kuru regulēs atbilstoši nepieciešamībai, uz Akmens tilta, Uzvaras bulvāra posmā no Valguma ielas līdz Akmens tiltam, Mūkusalas ielas posmā no Akmeņu ielas līdz Kuģu ielai, Kuģu ielas posmā no Mūkusalas ielas līdz Trijādības ielai, Trijādības ielas posmā no Kuģu ielas līdz Valguma ielai, kā arī 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz ēkai 11.novembra krastmalā Nr.31.

  No 17.novembra plkst.18 līdz 18.novembrim plkst.23 slēgs smago transportlīdzekļu satiksmi Eksporta ielas posmā no Hanzas ielas līdz Muitas ielai un Krasta ielas posmā no Salu tilta līdz 13.janvāra ielai.

  Transportlīdzekļiem tiks liegts apstāties un stāvēt: no 17.novembra plkst.20 līdz 18.novembrim plkst.22 Aspazijas bulvāra abās pusēs, 50 metru  garā posmā un virzienā no Kaļķu ielas līdz Teātra ielai, kā arī Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra abās pusēs, 50 metru garā posmā, virzienā no Kaļķu ielas līdz Smilšu ielai; 18. novembrī no plkst.7 līdz 10.30 ielas abās pusēs starp Herdera laukumu un Doma laukumu, kā arī Herdera laukumā; 18.novembrī no plkst.7 līdz 15 Bruņinieku ielas kreisajā pusē, posmā no Brīvības ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai; 18. novembrī no plkst.7 līdz 23 Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam, izņemot tūristu autobusus, transportlīdzekļus ar Valsts prezidenta kancelejas izsniegtajiem ielūgumiem.

  No 18. novembra plkst.9. līdz 19.novembrim plkst.9 nepieciešamības gadījumā ierobežos vai slēgs ūdens transportlīdzekļu satiksmi Daugavas akvatorijā starp Akmens tiltu un Vanšu tiltu.
  Saistībā ar 13.novembra traģiskajiem notikumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, šodien visā Latvijā izsludinās oficiālo sēru dienu un klusuma brīdi plkst.13 kopā ar visām Eiropas valstīm.

  Premjere Laimdota Straujuma norāda, ka "Eiropa ir piedzīvojusi vienu no lielākajā traģēdijām tās vēsturē, tāpēc šajā skumjajā brīdī mums visai Eiropai jābūt vienotai un vienoti jāaizstāv savas vērtības un pamattiesības".
  "Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus kopīgi aizlūgt un pieminēt Parīzes terora akta upurus. Būsim stipri un vietoti Eiropas skumjās," tā Straujuma.

  Saskaņa ar ĀM rīcībā esošo informāciju, teroraktos Latvijas valstspiederīgie nav cietuši.
  Rīgā valsts svētkos, 18.novembrī, sabiedriskajā transportā (tramvajs, trolejbuss, autobuss) iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs braukt bez maksas.

  Tāpat arī maksas autostāvvietas, kuras apkalpo "Rīgas satiksme", svētku dienā varēs izmantot bez maksas, izņemot apakšzemes stāvvietu Krišjāņa Valdemāra ielā 5a, kur par auto novietošanu būs jāmaksā atbilstoši spēkā esošajiem tarifiem.

  Sabiedriskais transports 18.novembrī kursēs pēc brīvdienu saraksta. Minibusi kursēs pēc svētdienu un brīvdienu saraksta, bet par braucieniem minibusos ir jāmaksā ierastajā kārtībā.

  Lai pasažieriem būtu ērtāk nokļūt uz/no pasākumu norises vietām, 18.novembrī tiks nodrošināti papildu reisi no pulksten 18 līdz pulksten 24 no pilsētas centra šādos sabiedriskā transporta maršrutos: 2., 3., 11., 12., apvienotajā 12., 23. un 26. (pa Akmens tiltu), 18., 24., 25., 37., 40., 41., 50., 51., 52., 53.autobusa maršrutā; 4., 5., 6., 7., 10. un 11.tramvaja maršrutā; 9., 14., 15., 17., 18., 22. un 27.trolejbusa maršrutā.

  Nacionālo bruņoto spēku parādes norises laikā ir iespējami sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas skar Akmens tiltu, Aspazijas bulvāri, Raiņa bulvāri, Merķeļa ielu, Brīvības bulvāri, Brīvības ielu un Bruņinieku ielu.

  Savukārt lāpu gājiena laikā no pulksten 18 līdz 20 iespējami īslaicīgi sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas skar Krišjāņa Valdemāra ielu un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri.

  Svinīgā pasākuma un Valsts prezidenta uzrunas laikā, kas notiks pie Brīvības pieminekļa, no pulksten 19 līdz pulksten 20.30 ir iespējami īslaicīgi sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas skar Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri, Aspazijas bulvāri, Raiņa bulvāri, Brīvības bulvāri un Brīvības ielu.

  Svētku uguņošanas laikā būs sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas šķērso Akmens tiltu un Vanšu tiltu un 22.maršruta autobusi tiks novirzīti pa Salu tiltu. 22.maršruta autobusi pa maršrutu kursēs līdz pieturvietai "Centrālā stacija", tad apgriezīsies pretējā braukšanas virzienā un brauks pa Gogoļa ielu, Lāčplēša ielu, Salu tiltu, Mūkusalas ielu, Akmeņu ielu, Valguma ielu, Uzvaras bulvāri un tālāk pa maršrutu. Mainītajā posmā 22.maršruta autobusi apstāsies visās sabiedriskā transporta pieturvietās. Pieturvietas "13.janvāra iela" un "Grēcinieku iela" netiks apkalpotas, savukārt pieturvieta "Nacionālā bibliotēka" tiks pārcelta aiz Uzvaras bulvāra un Valguma ielas krustojuma.


  13.novembra vakarā sešās dažādās Parīzes vietās notika terorakti, kuros dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēki, ir vairāki simti ievainoto. Bojāgājušo skaits tiek precizēts. Francijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, atcelti plānotie izklaides pasākumi.

  Latvijas valstspiederīgie, atsaucoties uz ievietoto informāciju Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Francijā mājas lapās, aktīvi sazinājās ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu un vēstniecību, informējot par savu klātbūtni Parīzē un par to, ka atrodas drošībā.
  Līdz šim saskaņā ar Francijas Ārlietu ministrijas Krīzes centra sniegto informāciju bojāgājušo un cietušo vidū nav Latvijas valstspiederīgo.

  Saskaņā ar “airBaltic” sniegto informāciju Ārlietu ministrijai, Parīzes lidostu darbība nav traucēta, bet tajās ieviesti stingrāki drošības pasākumi, kā arī atjaunota robežkontrole, un tiek veikta personu apliecinošu dokumentu pārbaude Ņemot vērā minēto, aicinām ceļotājus ierasties lidostā laicīgi. Patlaban ierobežojumi lidojumiem no/ uz Parīzes lidostām nav noteikti, bet Latvijas nacionālā aviokompānija rūpīgi seko notikumu attīstībai Parīzē. Ceļotājiem ir jārēķinās ar to, ka saistībā ar pastiprinātu drošības kontroli ir iespējama reisu kavēšanās Parīzes lidostās.
  Tāpat jārēķinās ar iespējamu dokumentu (un/vai automašīnas) pārbaudi, ceļojot Francijas teritorijā, kā arī ieceļojot un izceļojot no Francijas pa sauszemes un jūras ceļiem, Līdz ar to jāņem vērā, ka Francijas robežas šķērsošanai var būt nepieciešams ilgāks laiks. Ministrija aicina ceļotājus no Latvijas, kuri atrodas vai tuvākajā laikā plāno doties uz Parīzi, rūpīgi sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Francijas plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju pilsētā un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem, kā arī Latvijas mobilo sakaru operatoru īsziņām.

  Šobrīd Parīzē nav noteikti ierobežojumi apmeklēt konkrētas vietas, bet tādi var tikt ieviesti. Publiskā pulcēšanās ir aizliegta. Stingri iesakām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību atrasties publiskās vietās Parīzē. No 16.novembra sabiedriskās iestādes Parīzē ir atsākušas savu darbību, sabiedriskā transporta satiksme Parīzē ir atjaunota pilnā apmērā un tiek nodrošināta arī no/līdz lidostām.

  Ārkārtas gadījumā aicinām ceļotājus, kuri atrodas Parīzē, sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10, savukārt tuviniekus, kuriem nav izdevies sazināties ar ģimenes locekļiem vai draugiem Parīzē, ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni + 371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv
   

   
  Finanšu ministrija atklāj kampaņu par godprātīgas nodokļu nomaksas nozīmi, kampaņa šoreiz īpaši centīsies  uzrunāt jauniešus, un tajā iesaistījās arī reperu apvienība “Olas”. 

  Kampaņa uzrunās jauniešus, jo šodien viņi varbūt vēl tikai mācās, bet drīz būs darba devēji un darba ņēmēji.
  Reperu apvienības "Olas" pārstāvis savukārt pastāstīja, ka piekrituši iesaistīties projektā, jo viņiem bieži norādīja, ka viņu daiļrade ir izklaidējoša, un vajadzētu kādu vēstījumu auditorijai, kas pārsvarā ir jaunieši, un reperi ir pārliecināti, ka "mums  vajag gludus ceļus, ārstu pakalpojumus, un mūsu glābēji, policisti, ārsti pelnījuši ko vairāk".

  Finanšu ministrijas kampaņas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par nodokļu nomaksas nozīmi valsts ilgtermiņa attīstībā, parādot, kāds ir visas sabiedrības un katra iedzīvotāja ieguvums.

  Visbiežākais iemesls tam, kāpēc iedzīvotāji ir skeptiski un nevēlas maksāt nodokļus, ir informācijas trūkums, kā arī tas, ka iedzīvotāji nezina, kāds ir viņu personīgais ieguvums no nodokļu nomaksāšanas un kādas ir nodokļu nemaksāšanas sekas.

  Kampaņā ar vienkāršiem un saprotamiem komunikācijas pasākumiem tiks skaidrots, kur paliek nodokļos samaksātā nauda, kādiem mērķiem tā tiek novirzīta un kādus labumus no tā gūst sabiedrība. Ir ļoti svarīgi atgādināt sabiedrībai, kādas sekas raisa ēnu ekonomika un izvairīšanās no nodokļu nomaksas gan personai individuālā līmenī, gan sabiedrībai un tās vajadzību nodrošināšanai kopumā. 

  18.novembrī- plkst. 16  pie Valmieras Kultūras centra   būs iespēja iegādāties kādu no 100 Valmieras bērnu un jauniešu ar roku darinātām svētku svecītēm.
  Ienākumi tiks ziedoti Kristīgā žēlsirdības fonda zupas virtuvei. 

  Sīkāka informācija pa tālruni: 25985601
  Eiropas Parlaments šonedēļ  pieņēma oficiālu pieprasījumu mainīt ES vēlēšanu likumu, norādot, ka  2019.gada Eiropas vēlēšanu kampaņā ir oficiāli jāizvirza ES mēroga kandidāti uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu. Šiem kandidātiem pašiem jākandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un tos oficiāli jāizvirza vismaz 12 nedēļas pirms vēlēšanām.
  Pēc parlamentārišu domām - Eiropas Parlamenta vēlēšanas joprojām ir ļoti nacionālas, tādēļ parlaments vēlas palielināt iedzīvotāju interesi par iesaistīšanos. Tāpat būtiski ir  motivēt jauniešus  piedalīties EP vēlēšanās. 
  Kā norāda Eiropas Parlaments, visiem ES pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs, jādod iespēja balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās, līdz ar to elektroniskai, tiešsaistes, kā arī pasta balsošanas sistēmai jābūt pieejamai visās ES valstīs.
  2014.gada EP vēlēšanās četras dalībvalstis (Čehija, Īrija, Malta, Slovākija) nenodrošināja iespēju balsot saviem pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs. Pārējās dalībvalstis ļāva balsot vai nu pa pastu, vai vēstniecībā, vai arī ar pilnvarotās personas starpniecību.

  *****************************

  Latvijas dzimšanas dienas nedēļā Rīgā notiks LUX Kino balvas dienas – tāpēc Eiropas parlamentya latvijā informācijas birojs  aicina ikvienu valsts iedzīvotāju   bez maksas noskatīties trīs ievērojamas filmas, kas izvirzītas Eiropas Parlamenta LUX Kino balvai.
  Filmas tiks izrādītas  – 20. novembrī plkst. 18:30 „Mediterranea”, 21. novembrī plkst. 18:30 „Mustang”,22. novembrī plkst. 18:30 „Urok” („Mācība”).

  Filmā „Mediterranea” ir atainots migrantu bīstamais ceļš uz Eiropu. „Mustang” sižets ir par sievietes lomu sabiedrībā. Savukārt „Urok” („Mācība”) stāsts ir par ideālistiskas lauku skolotājas cīņu ar ekonomiskām problēmām.
  Tā kā vietu skaits ir ierobežost, tad jāpiesakās, rakstot epastu: epriga@europarl.europa.eu

  Vai arī vairāk informācijas meklē šeit vai Facebook lapā : Eiropas Parlaments Latvijā. 
  Pēc daudzu gadu apgalvojumiem, ka ķīmijterapija ir vienīgais veids, kā mēģināt likvidēt vēzi, Johns Hopkins slimnīca beidzot sāk stāstīt par alternatīvām.

  Jaunākā informācija par vēzi:

  1. Ikvienam cilvēkam organismā ir vēža šūnas. Šīs vēža šūnas parādās standarta analīzēs tikai tad, kad ir savairojušās līdz vairākiem miljardiem. Kad ārsts vēža slimniekam saka, ka pēc ārstēšanas viņa organismā vairs nav vēža šūnu, tas vienkārši nozīmē, ka ar analīzēm nav iespējams noteikt vēža šūnas, jo tās nav sasniegušas attiecīgo daudzumu
  2. Dzīves laikā vēža šūnas cilvēkam parādās 6 – 10 reizes.
  3. Ja cilvēka imūnsistēma ir spēcīga, vēža šūnas tiek iznīcinātas un tām neļauj vairoties un veidot audzējus.
  4. Ja cilvēkam ir vēzis, tas norāda uz daudzām nepilnībām pacienta uzturā. Tās var būt saistītas ar ģenētiskiem, vides, pārtikas un dzīvesveida faktoriem.
  5. Lai novērstu šīs daudzās uztura nepilnības, imūnsistēmu jāstiprina ar diētas maiņu un uztura bagātinātāju lietošanu.
  6. Ķīmijterapija indē strauji augošās vēža šūnas un iznīcina arī strauji augošās veselās šūnas kaulu smadzenēs, gremošanas traktā u.c., un var radīt bojājumus orgānos, piemēram, aknās, nierēs, sirdī, plaušās utt.
  7. Apstarošana iznīcina vēža šūnas, bet arī sadedzina, savaino un bojā veselas šūnas, audus un orgānus.
  8. Sākotnēja ārstēšana ar ķīmijterapiju un apstarošana bieži vien samazina audzēja izmēru. Taču ilgstošas ķīmijterapijas un apstarošanas rezultātā netiek iznīcināts vairāk vēža.
  9. Pārāk lielais toksīnu slogs no ķīmijterapijas un apstarošanas bojā vai pat iznīcina imūnsistēmu, līdz ar to cilvēks ir pakļauts infekcijām un komplikācijām.
  10. Ķīmijterapija un apstarošana var izraisīt vēža šūnu mutāciju, un tās var kļūt rezistentas un grūti iznīcināmas. Ķirurģiska operācija arī var izraisīt vēža šūnu izplatīšanos uz citām vietām organismā.
  11. Efektīvs veids, kā cīnīties ar vēzi, ir NOBADINĀT vēža šūnas, nebarojot tās ar pārtiku, kura tām nepieciešama, lai vairotos.

  No kā barojas vēža šūnas:

  a. Vēzi baro cukurs. Izslēdzot cukuru no uztura, vēža šūnām tiek nogriezta viena no svarīgākajām barības vielām. Ievēro: daudzi cukura aizvietotāji ir izgatavoti no aspartāma un ir kaitīgi. Labāks dabīgais cukura aizstājējs ir manuka medus vai melases sīrups, bet ļoti nelielos daudzumos. Galda sālij tiek pievienotas ķīmiskas vielas, lai padarītu to baltu. Labāka alternatīva ir jūras sāls.
  b. Piens veido gļotas organismā, it īpaši gremošanas traktā. Vēzis barojas no gļotām. Izslēdzot pienu no uztura un aizvietojot to ar nesaldinātu sojas pienu, vēža šūnas būs badā.
  c. Vēža šūnas zeļ un plaukst skābā vidē. Gaļa organismā veido skābu vidi, tādēļ labāk ēst zivis un mazliet vistas gaļas, nevis liellopu un cūkgaļu. Gaļa satur mājlopiem barotās antibiotikas, augšanas hormonus un parazītus, kas ir kaitīgi, it īpaši cilvēkiem ar vēzi.
  d. Uzturs, kurš 80% sastāv no svaigiem dārzeņiem un sulām, pilngraudiem, sēklām, riekstiem un augļiem, palīdz organismam veidot sārmainu vidi. Pārējie 20% var sastāvēt no termiski apstrādāta ēdiena, ieskaitot pupiņas. Svaigas dārzeņu sulas nodrošina organismu ar dzīviem enzīmiem, kas viegli absorbējas un 15 minūtēs nonāk organisma šūnās, pabarojot tās un veicinot veselo šūnu augšanu.
  Lai nodrošinātu organismu ar dzīviem enzīmiem veselīgu šūnu veidošanai, dzer svaigas dārzeņu sulas (gandrīz visu dārzeņu, ieskaitot diedzētas pupiņas) un ēd svaigus dārzeņus 2 vai 3 reizes dienā. Enzīmi iet bojā 40°C temperatūrā.
  e. Nelieto kafiju, tēju un šokolādi, šajos produktos ir augsts kofeīna līmenis. Zaļā tēja ir labāka alternatīva, un tai piemīt pretvēža iedarbība. Lai izvairītos no zināmiem toksīniem un smagajiem metāliem krāna ūdenī, vislabāk dzer attīrītu vai filtrētu ūdeni. Destilēts ūdenis ir skābs, nelieto to.

  12. Gaļas olbaltumvielas ir grūti sagremojamas, un tam nepieciešami ļoti daudz gremošanas fermentu. Nesagremotā gaļazarnās pūst un noved pie vēl lielākas toksīnu uzkrāšanās.
  13. Vēža šūnu sieniņām ir izturīgs olbaltumvielu pārvalks. Ēdot mazāk gaļu vai to neēdot vispār, gremošanas traktā ir vairāk brīvu enzīmu, kas var uzbrukt vēža šūnu olbaltumvielu pārvalkam, un tas ļauj organisma imunitātei iznīcināt vēža šūnas.
  14. Daži uztura bagātinātāji palīdz stiprināt imūnsistēmu (IP6, Flor-ssence, Essiac, antioksidanti, vitamīni, minerālvielas, neaizvietojamās taukskābes u.c.), lai organisma imunsistēma pati varētu iznīcināt vēža šūnas. Citi uztura bagātinātāji, piemēram, E vitamīns, izraisa apoptozi jeb ieprogrammētu šūnu nāvi – normālu organisma metodi, kā atbrīvoties no bojātām, nevajadzīgām vai liekām šūnām.
  15. Vēzis ir prāta, ķermeņa un gara slimība. Aktīvs un pozitīvs garastāvoklis palīdzēs izdzīvot cilvēkam, kurš cīnās ar vēzi.
  Dusmas, aizvainojums un rūgtums organismā veido nervozu un skābu vidi. Iemācies kļūt par mīlošu un piedodošu cilvēku. Iemācies atslābināties un baudīt dzīvi.
  16. Vēža šūnas nevar izdzīvot vidē, kur ir daudz skābekļa. Fiziskas aktivitātes katru dienu un dziļa elpošana palīdz nogādāt šūnās vairāk skābekļa. Skābekļa terapija ir vēl viens veids, ko izmanto vēža šūnu iznīcināšanai.
  Rīdzinieki un pilsētas viesi 21.novembrī aicināti piedalīties līdz šim nebijušā "Staro Rīga skrējienā", kas notiks gaismas festivāla "Staro Rīga" pēdējā norises dienā.

  Jau astoto gadu novembrī ar Rīgas domes atbalstu galvaspilsētā risinās gaismas festivāls "Staro Rīga", kas šogad notiks no 18. līdz 21.novembrim, un tā norises pēdējā dienā ikviens aktīva dzīvesveida piekritējs aicināts izbaudīt naksnīgās Rīgas burvību skrienot.
  "Staro Rīga skrējienā" būs iespēja pārbaudīt savu sportisko formu 3,5 kilometru distancē nūjojot, ejot un skrienot, kā arī septiņu kilometru distancē skrienot, izvēloties veikt vienu vai divus apļus. Starts skrējienam būs Pils laukumā plkst.20.30, kur jau no plkst.18 būs iespēja saņemt dalībnieka numuru.

  Skrējiena trase vedīs pāri Vanšu tiltam un pa Ķīpsalu, kurā arī atradīsies vairāki gaismas un skaņas objekti. Šis pasākums būs īpašs ar to, ka netiks noteikti ātrākie skrējēji, bet organizatoru un atbalstītāju sarūpētas balvas saņems košākie, gaišākie un atraktīvākie dalībnieki, tādēļ organizatori rosina ikvienu dalībnieku padomāt par gaismas elementiem savā tērpā.

  Sacensību centrs atradīsies Pils laukumā, kur būs sarūpētas arī dažādas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Turpat atradīsies arī "Staro Rīga skrējiena" finiša zona, kurā skrējiena dalībnieki varēs saņemt ūdeni, siltu tēju un veselīgu putru. Domāts arī par skrējēju sasildīšanās iespējām, nodrošinot sacensību centru ar ugunskuriem.

  Līdzjutēji un skrējēji savus spēkus varēs pārbaudīt, izmēģinot arī alpīnisma sienu, kura iekļaujas kopējā festivāla "Staro Rīga" koncepcijā - reizē ar sportisko aktivitāti uz sienas norisināsies gaismas spēle. Mazākie līdzjutēji, kuri trasē nedosies kopā ar vecākiem, skrējiena laiku varēs pavadīt siltā teltī, iesaistoties radošās un sportiskās aktivitātēs.

  Informācija par skrējienu un reģistrācija tam atrodama tīmekļa vietnē "www.starorigaskrejiens.lv". 
  Rīgas Brāļu kapu galveno vārtu restaurācijai savākti  vairāk kā 36 tūkstoši eiro.

  Kopumā trīs gadu laikā iedzīvotāji Brāļu kapu restaurācijai saziedojuši ap 200 000 eiro.

  Fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna aicina iedzīvotājus turpināt ziedot.

  Ziedojumu telefonakcijas laikā fonds cer saņemt 65 000 zvanu, kas dotu iespēju sākt darbu pirmajā kārtā 2016.gadā.
  Galvenie vārti tika uzstādīti 1930.gadā, un fonda pārstāvji cer pabeigt vārtu restaurāciju trīs gadu laikā. 

  Ziedojumu tālrunis ir 90006480.

  Lielākā daļa Rīgas Brāļu kapu restaurācijas darbu jau ir paveikta, bet tos pilnībā pabeigt paredzēts līdz Latvijas valsts simtgadei 2018.gadā.
  Sestdien, 28.novembrī, plkst.10 Rīgas sporta manēžas telpās, Maskavas ielā 160 galvaspilsētas iedzīvotājus gaidīs treneris Mārtiņš Dakša, lai kopā vingrotu, kā arī sniegtu padomu par katram piemērotāko treniņu metodiku, fizisko slodzi, veselīgu uzturu un par vispusīgu fizisko sagatavotību, vēsta Rīgas dome. 

  Bezmaksas sporta nodarbības laikā treneris pastāstīs, kā vingrot un uzturēt sportiski veselīgu formu ziemas periodā. Tāpat treneris konsultēs, kā sastādīt individuālu aktivitāšu plānu, kā sabalansēt fizisko slodzi ar veselīgu uzturu. Nodarbības apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par izturības, spēka, ātruma, lokanības un koordinācijas trenēšanu, par dažādu vingrojumu pielietošanu atbilstoši sava ķermeņa īpatnībām.

  Uz nodarbībām jāņem līdzi sporta tērps, jo tiks nodrošinātas ģērbtuves un arī duša.

  Šāda veida aktivitātes mērķis ir sniegt iedzīvotājiem iespēju bez maksas apmeklēt sporta nodarbības, kā arī uzzināt par jautājumiem, kas saistīti ar vēlmi īstenot aktīvu, veselīgu dzīvesveidu.
   
  Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma, ka konkursā par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam medijam, kas veido televīzijas programmu un nodrošina tās apraidi raidījumu veidošanai par aktīvu dzīvesveidu, uzvar TV kanāls „Sportacentrs.com TV“ .

  Pretendents savā pieteikumā norāda, ka 2016.gadā sabiedriskā pasūtījuma ietvaros paredzēts nodrošināt 260 sporta pasākumu tiešraides (Latvijas un Baltijas līmeņa čempionāti dažādos sporta veidos).

  Līgumu ar konkursa uzvarētāju noslēgs uz vienu gadu – līdz 2016.gada beigām - ar iespēju to pagarināt.

  NEPLP pretendentus vērtēja pēc vairākiem kritējiem, piemēram,  raidījumu apjoma plāna un laika grafika, ieskaitot sabiedriskā pasūtījuma raidījumu saturisko koncepciju, sabiedriskā pasūtījuma raidījumu vizuālā piedāvājuma, sasniedzamās auditorijas, finanšu izmantošanas plāna, tehniskā nodrošinājuma.

  Šobrīd virszemes apraidē bez maksas Latvijā ir skatāmi četri televīzijas kanāli: LTV1, LTV7, „Re:TV“ un „RīgaTV 24.”
  Par godu Latvijas 97. dzimšanas dienai Sarkandaugavas un Čiekurkalna attīstības biedrības, kā arī "Aldara alus" muzejs aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā "Gaismasziņa".
   
  18. novembrī no plkst.18 iedzīvotāji tiek aicināti ar svecēm kopīgi izgaismot apkaimju centrālās ielas - Tilta ielu un Čiekurkalna 2.līniju -, izveidojot gaismas promenādi visā tās garumā. Iedzīvotāji tiek aicināti nākt ar pašu gatavotiem svečturiem, kuriem pievienots novēlējums, radot svētku un kopības sajūtu.

  Tāpat svētku nedēļā iedzīvotāji tiek aicināti izrotāt savas mājas logus un piedalīties konkursā. Lai to darītu, jānofotografē izrotātais savas mājas logs un fotogrāfija jāieliek sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirkas "#gaismasziņa" un "#sarkandaugava" vai "#čiekurkalns". 

  Prestižajā konkursā "Pasaules gada monēta" Latvijas Bankas pagājušajā gadā izlaistā Baltijas ceļa 25 gadu jubilejai veltītā monēta atzīta par labāko pasaulē nominācijā "Labākais mūsdienu notikumu atspoguļojums".
   
  Konkursa finālā dažādās kategorijās par uzvarējušām atzītās monētas sacentīsies par "Pasaules gada monētas" titulu. Otrajai kārtai žūrija izraudzījās desmit monētu, tai skaitā monētu "Baltijas ceļš", bet uzvarētāju plānots publiskot 2016. gada janvārī.
   
  Konkurss "Pasaules gada monēta" monētu mākslā ir līdzvērtīgs "Oskara" piešķiršanai kinomākslā,informē Latvijas Banka. Tā šajā konkursā piedalās regulāri un ar labiem panākumiem. Nozīmīgākais no tiem - 2010. gadā par labāko zelta monētu un
  "Pasaules gada monētu" tika atzīta zeltā kaltā "Latvijas monēta". Kopš 2000.gada balvas dažādās nominācijās guvušas arī monētas "Millennium", "Liktenis", "Brīvības cīņas" un "Miglā asaro logs".
   
  Baltijas ceļa jubilejai veltītās piecu eiro sudraba kolekcijas monētas, kura joprojām pieejama iegādei Latvijas Bankas kasēs, grafisko dizainu veidojis Visvaldis Asaris. Uz monētas redzama pīne ar tajā ievītām lentēm triju Baltijas valstu karogu krāsās, kā arī koka stumbrs ar saknēm. 

  Lai mazinātu risku saslimt ar gripu, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti rekomendē ģērbties piemēroti laika apstākļiem, kā arī censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, tajā skaitā sabiedrisko transportu.

  Svarīgi vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, kā arī rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā.

  Roku mazgāšanā priekšrocība dodama šķidrām ziepēm, jo vīrusi un baktērijas saglabājas cietajos ziepju gabalos. Ja rokas nav mazgātas, jāizvairās no pieskaršanās acīm, degunam un mutei.

  Svarīgi kabatlakata vietā izmantot vienreizlietojamas salvetes, pēc lietošanas tās izmest. 

  Satiekoties ar draugiem vai paziņām, gripas epidēmijas laikā vajadzētu atturēties no draudzīgā skūpsta vai ciešiem apskāvieniem, it īpaši, ja kādam ir saaukstēšanās pazīmes. Un, protams, nelietot kopīgus traukus un galda piederumus.

  Visbeidzot, atgriežoties mājās, der izskalot rīkli un degunu ar kumelīšu, kliņģerīšu vai citas zāļu tējas, vai sāls ūdens šķidrumu, jo deguna un rīkles gļotāda ir gripas vīrusa ieejas vārti.

  Sakarā ar Lāčplēša dienas pasākumiem jau šovakar aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu vairākās vietās Rīgā.

  No šodienas plkst.20 līdz rītdienas plkst.14 transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana aizliegta Aspazijas bulvāra abās pusēs, posmā no Teātra ielas līdz Kaļķu ielai un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra abās pusēs, posmā no Kaļķu ielas līdz Smilšu ielai, tāpat no šodienas plkst.20 līdz rītdienas plkst.10.30 - ielas abās pusēs starp Herdera laukumu un Doma laukumu un Herdera laukumā.

  Rīt no plkst.6 līdz 12 transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu aizliegs Aizsaules ielas abās pusēs un Varoņu ielas labajā pusē, posmā no Aizsaules ielas līdz ēkai Varoņu ielā 3A (pie Rīgas Brāļu kapiem), kā arī autostāvvietā pie Pirmajiem Meža kapiem Aizsaules ielā, kā arī šodien no plkst.15 līdz 24 11.novembra krastmalas labajā pusē, posmā no Daugavas gātes līdz Vanšu tiltam.

  Arī šogad Lāčplēša dienas vakarā no plkst.18 līdz 24 tiks slēgta satiksme 11.novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltu, lai iedzīvotāji netraucēti varētu piedalīties tradicionālajā svecīšu nolikšanā pie Rīgas pils.

  Tāpat rīt no plkst.17 līdz 24 būs slēgta transportlīdzekļu satiksme Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam.
  6.novembrī Smiltenē pirmo reizi notika uzņēmējiem veltīts pasākums “Smiltenes novada Uzņēmējs”. Smiltenes novada domes apbalvojumus uzņēmēji saņēma divās nominācijās – “Lielākās ražošanā ieguldītas investīcijas 2014.gadā” un “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2014.gadā”. 

  Kā trīs lielākie nodokļu maksātāji Smiltenes novada domes apbalvojumus saņēma SIA “8CBR”, SIA “TROLL Smiltene” un SIA “FIRMA MADARA 89”.
  Kā lielākie investori ražošanā 2014.gadā apbalvojumus saņēma A/S “SMILTENES PIENS”, SIA “SMILTENE IMPEX” un SIA “GRAANUL INVEST”.

  11. novembrī Lāčplēša dienai veltīti pasākumi “Varoņu dzīvību un nāvi svētījot, Latvija dzimst”.

  Plkst. 16.00 Ķikuļu Jēkaba piemiņas pasākums. 
  Plkst. 18.00 Svētbrīdis Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
  Plkst. 18.30 Lāpu gājiens un piemiņas brīdis pie Brīvības cīņās kritušo karavīru pieminekļa. Aicinām uz lāpu gājienu ņemt līdzi savas lāpas un sveces, kā arī Lāčplēša dienā ēku un māju logos iedegt svecītes, lai godinātu mūsu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. 

  18. novembrī plkst.18.00 Smiltenes kultūras centrā svinīgais Valsts svētku pasākums “Audiet mani karogā sarkanbaltisarkanā” un Smiltenes novada apbalvojumu “Goda cilvēks” un “Gada Balva” pasniegšana. Piedalās vokālā grupa “Latvian Voices”. 

  11. novembrī Grundzālē notiks Lāčplēša dienai veltītas orientēšanās sacensības Grundzāles nakts.
  Starts no 18.30. Sacensību centrs atradīsies Grundzāles pamatskolas sporta zālē. Sacensībās būs dažādas vecuma un meistarības grupas. Tajā skaitā arī ģimeņu grupa.
  Ar sacensību nolikumu var iepazīties OK Azimuts mājas lapā.

  Un vēl - Sākoties gada patriotiskākajam mēnesim – novembrim, Smiltenes novada centru rotā patriotiski vides elementi – koka rotājumi ar izgaismotiem latvju zīmju rakstiem.
  Lai šīs latvju zīmes nes Smiltenes novada iedzīvotājiem un viesiem spēku, aizsardzību un svētību!
  Atbilstoši Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā esošajai informācijai Šarmelšeihā vēl uzturas 155, bet Hurgadā - 170 "GoAdventure" tūrisma kompānijas klienti, kuri Ēģiptē ieradušies ar "AirCairo" aviokompāniju.

  Tūrisma kompānija "GoAdventure" informējusi ĀM, ka visi ceļotāji ir drošībā un ir izmitināti viesnīcās.
  Tāpat visus ceļotājiem radušos izdevumus sedz kompānija "GoAdventure".
  Ceļotāju atgriešanos Latvijā no Šarmelšeihas "GoAdventure" plāno nodrošināt otrdien, 10.novembrī, savukārt informācija par reisu no Hurgadas uz Latviju tiek precizēta un būs drīzumā pieejama tūrisma kompānijas interneta vietnē.

  Tāpat ministrijā norādīja, ka tā turpina saņemt neskaitāmus zvanus un e-pastus no ceļotājiem, kuri atrodas Ēģiptē vai tuvākajā laikā plāno turp doties. Ceļotāju sūdzības tiek operatīvi pārsūtītas tūrisma kompānijām steidzamai saziņai ar personām. Tāpat ĀM informē, ka tūrisma kompāniju "Teztour", "Novatours" un "Alida Tūrs" klienti, kas ceļoja uz Šarmelšeihu ar Latvijas aviokompāniju "airBaltic" 7.un 8. novembrī ar diviem speciālajiem reisiem ir nogādāti Latvijā – kopā gandrīz 300 cilvēku.

  ĀM preses sekretārs - vēstnieks Raimonds Jansons norādīja, ka gan Latvijas ĀM Konsulārais departaments, gan arī Latvijas vēstniecība Ēģiptē uztur saziņu ar Latvijas tūristiem Šarmelšeihā un sniedz nepieciešamo palīdzību savas kompetences ietvaros.

  "GoAdventure" norāda, ka saistībā ar daudzu valstu sāktajiem tūristu evakuācijas plāniem no Ēģiptes, patlaban ir ļoti sarežģīti veikt izlidošanas laiku saskaņošanu ar Ēģiptes lidostām, lai nodrošinātu tūristu nogādāšanu Latvijā.

  Jaunākajā "GoAdventure" paziņojumā teikts, ka lidmašīna no Šarmelšeihas varētu izlidot otrdien, 10.novembrī, plkst.19 un Rīgas lidostā nolaisties plkst.23.30.

  "Informējam, ka tūristiem, kuri atrodas Ēģiptes viesnīcās nepastāv tieši drošības apdraudējumi, bet atbilstoši Ārlietu ministrijas rekomendācijām, aicinām ierobežot un izvairīties no individuāliem ceļojumiem pa sauszemi visā Ēģiptes teritorijā," teikts ĀM paziņojumā.

  Jāatgādina, ka Latvijas Civilās aviācijas aģentūra drošības apsvērumu dēļ nolēmusi uz nenoteiktu laiku aizliegt lidojumus uz Ēģiptes kūrortpilsētu Šarmelšeihu.
  Jauni tūristi uz Ēģipti netiks nogādāti.

  Tāpat vēstīts, ka 31.oktobrī pēc pacelšanās no Šarmelšeihas lidostas Ēģiptes Sinaja pussalas ziemeļos nogāzās ar zīmolu "Metrojet" strādājošās Krievijas aviokompānijas "Kogalimavia" lidmašīna "Airbus A-321" ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem, kas veica čārterreisu uz Sanktpēterburgu, un katastrofā gāja bojā visi 224 aviolainerī esošie cilvēki.
  Reisa pasūtītājs bija Krievijas tūroperators "Brisco". Pirms nogāšanās lidmašīna zaudēja sakarus ar gaisa satiksmes kontroli. Katastrofas iemesli vēl nav noskaidroti, bet ir izteikti apgalvojumi, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bija terorakts - bumbas sprādziens vai uz to raidīta raķete.

  ------------
  Arlietu ministrijā diennakts režīmā darbojas konsulārās informācijas dežūrtālrunis ārkārtas gadījumiem – 26337711.
  Valsts policija no šā gada 9. līdz 27.novembrim organizē bērnu zīmējumu konkursu "Esmu redzams – esmu drošs", lai skolēnus izglītotu par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību diennakts tumšajā laikā.

  Konkursā tiek aicināti piedalīties 1.-4. klašu audzēkņi.
  Zīmējumu konkursa "Esmu redzams – esmu drošs" mērķis ir veicināt izglītības iestāžu jaunāko klašu skolēnu izpratni par gaismu atstarojošo elementu nepieciešamību apģērbā, lai piedaloties ceļu satiksmē, neapdraudētu savu drošību. Tāpat izglītot un atgādināt skolēniem par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību, īpaši diennakts tumšajā laikā un slikti apgaismotos ceļa posmos, kā arī sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību.

  Skolēni zīmējumus var veidot dažādi – zīmēt ar zīmuļiem, krāsām, krītiņiem, flomāsteriem vai citiem materiāliem uz A4 lapas vienas puses.

  Bērni zīmējumus var papildināti ar devīzi, apakšvirsrakstu, dzejoli vai ko citu tam līdzīgu. Būtiski ir zīmējumam klāt pievienot zīmīti, uz kuras norādīts darba autora vārds, uzvārds, klase, izglītības iestādes nosaukums, zīmējuma nosaukums, kā arī klases audzinātāja tālruņa numurs, lai policijas pārstāvis nepieciešamības gadījumā varētu sazināties.

  Uzzīmētos darbiņus skolēni līdz 19.novembrim (ieskaitot) var iesniegt sev tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai sūtīt pa pastu, pievienojot norādi - "Esmu redzams – esmu drošs" konkursam.
  Facebook Draugiem Twitter Instagram