Atklāj kampaņu pret vardarbību

5.12.2017.

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs pazīst vai zina kādu ģimeni, kurā notiek vardarbība, šodien Labklājības ministrijas kampaņas "Sitieni starp kaimiņiem un savējiem skar arī tevi" atklāšanā norādīja speciālisti, sakot, ka  liela daļa cilvēku uzskata, ka vardarbība ir ģimenes problēma, kurā nedrīkst jaukties, jo pati ģimene ar to tiks galā.
Šī iemesla dēļ svarīgi likt sabiedrībai saprast, ka ikviens vēlas dzīvot drošā sabiedrībā, un tāpēc svarīgi iejaukties.

Aptauju rezultāti rāda, ka vismaz 100 sievietes dienā cieš no partnera vardarbības, taču, domājot par visiem vardarbības veidiem, ne tikai fizisko, bet arī seksuālo un psiholoģisko, gadījumu noteikti ir krietni vairāk.
To pierādīja arī pagājušajā mēnesī Vērmanes dārzā veiktais eksperiments. 50 garāmgājēji redzēja speciāli sarīkotu konfliktu, un tikai astoņi iesaistījās.

Latvija ir viena no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā vardarbība pret sievietēm un vardarbība ģimenē ir īpaši izplatīta. 
Lai mazinātu sabiedrības iecietību pret vardarbību, šodien sākta sociālā kampaņa, aicinot līdzcilvēkus neignorēt vardarbību pret sievieti vai vardarbību ģimenē sev līdzās - pie kaimiņiem vai paziņu lokā.

Ja situācija ir kritiska, noteikti jāsauc policija. Turklāt cietušie var saņemt plaša veida psiholoģisko un sociālo palīdzību.
Facebook Draugiem Twitter Instagram