Aicina ievadīt datus e-veseliba sistēmā

19.04.2017

Lai neatliekamā gadījumā mediķi ātrāk varētu sazināties ar cietušo tuviniekiem, iedzīvotājus aicina jaunajā e-veselības sistēmā ievadīt informāciju par kontaktpersonu. 

Piemēram, ja cilvēks būs nokļuvis slimnīcā bezsamaņā vai ar zaudētām saziņas spējām, tas ļaus ārstiem operatīvi informēt norādīto kontaktpersonu par cilvēka atrašanās vietu, veselības stāvokli. 
Tāpat tas ļaus iegūt svarīgu informāciju par pacienta hroniskām slimībām, alerģijām vai lietotajiem medikamentiem, ja šādu ziņu nebūs e-veselības sistēmā. 

Reģistrēt informāciju par kontaktpersonu var lapā:
 www.eveseliba.gov.lv  vai arī caur šo saiti;
tālāk  jāizvēlas   poga „Pieslēgties”; 
jāautorizējas ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem – tas ir – vai nu ar  ar internetbankas datiem, elektronisko parakstu vai personas apliecību. 

Kad ielādējas lietotāja profils, ir jāatrod divas sadaļas. Pirmā sadaļa ir „Kontaktpersonas” – tajā var norādīt kontaktpersonu, ar ko sazināties neatliekamā gadījumā. Tas var būt dzīvesbiedrs, kāds no paziņām, draugiem vai ģimenes locekļiem.

Otrajā sadaļā „Kontaktinformācija” iedzīvotāji ir aicināti ievadīt savu e-pastu un telefona numuru, jo uz šo e-pastu varēs saņemt paziņojumus par e-veselības sistēmas jaunumiem [piemēram, pacientam izrakstītajām e-receptēm vai veiktajiem izmeklējumiem]. Bet telefona numuru nepieciešamības gadījumā varēs izmantot ārsts, ja viņam vajadzēs sazināties ar pacientu un pārrunāt kādus konkrētus jautājumus.”

Tie, kas internetu paši nelieto, kontaktpersonas norādīšanai sistēmā var lūgt palīdzību ārstam. Jāpiebilst, ka vēl līdz 1.septembrim E-veselības sistēmas lietošana ārstiem ir brīvprātīga, vēlāk tā būs obligāta.


Facebook Draugiem Twitter Instagram